Liepos mėnuo Krekenavos parapijoje

2015-08-10 | Rita Juozėnaitė
tituline

Lyg ankstokai šiemet medžiai pradėjo mesti lapus, saulėlydžiai kas vakarą skrodė dulkių miglas, o rasa vis pakvipdavo šienu... Gal pažįstantys gamtos kalbą jau pavasarį žinojo apie sausą vasarą, bet daugelis vis dairėmės į užklystančius debesis, vildamiesi bent trupučio atgaivos. Tačiau nepaisant mūsų nusiteikimų ir rūpesčių, vasara – džiaugsmo metas, ką dar kartą patvirtino gyvenimas, verdantis bazilikoje ir aplink ją.

Liepos mėnesį pakeisti tarnystės aplinką teko dviems kunigams: klebonas kun. Gediminas buvo išvykęs į JAV, tuo tarpu parapijoje jį pavadavo kun. Saulius Černiauskas iš Panevėžio. Nuoširdumu kun. Saulius prijaukino daugelio širdis, nors teko girdėti, kad kai kas nė nesuuodė laikino pasikeitimo...

 

Liepos 6 dieną, pirmadienį, šventėme Valstybės dieną. Ta proga 12 val. šv. Mišiose meldėmės už Tėvynę Lietuvą. Vėliau, kas galėjome ir norėjome, rinkomės šventei miestelio aikštėje. Tądien pasveikinome ir mūsų parapijos ganytoją – dabar jau Kauno arkivyskupijos arkivyskupą metropolitą – Lionginą Virbalą SJ jo gimtadienio proga, linkėdami ištvermės ir įkvėpimo jo naujojoje tarnystėje, taip pat atsiminti laiką, praleistą su mumis drauge Krekenavos parapijos bendruomenėje.

 

Liepos 7 dieną, antradienį, rinkomės į bazilikos aplinkos tvarkymo talką. Parapijiečių ir darbuotojų vyrų dėka buvo sutvarkyta aikštė prieš baziliką.

Liepos 8 dieną, trečiadienį, startavo vaikų vasaros dienos stovykla. Visą liepos mėnesį trečiadieniais 13 vaikų ir 5 vyresni savanoriai, „Žolynėlio“ nariai, rinkdavosi į parapijos namus. Dalį dienos vaikai dalyvaudavo edukaciniuose užsiėmimuose: savo lipdiniais iš modelino bei vaidyba iliustravo pasakas, dalyvavo ekskursijoje bazilikoje, mokėsi giedoti, žaidė įvairius žaidimus, apsilankė Krekenavos regioninio parko lankytojų centre: apžiūrėjo centro ekspoziciją, užkopė į apžvalgos bokštą, dalyvavo edukacinėje programoje „Pojūčiai gamtoje“. Jaunieji stovyklautojai mokėsi daryti ir gerus darbus: apsilankė Krekenavos globos namuose, kur nudžiugino senelius savo eilėraščiais bei giesmėmis, taip pat klausėsi ir senelių skaitomų eilių, bendravo su jais.

 

Liepos 10 d., penktadienį, Marijos Legionas kartu su kitais parapijos tikinčiaisiais lankėsi atlaiduose Žemaičių Kalvarijoje. Tą pačią dieną Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos absolventai bazilikoje dalyvavo šv. Mišiose, po kurių atsiėmė išsiilgtuosius brandos atestatus, atidavė duoklę socialiniams tinklams fotosesijoje su bendramoksliais, šeimos nariais, „antromis pusėmis“. Galiausiai atsisveikinimas su mokykla buvo baigtas kultūros centre laukiant naujo ryto saulės.

 

Liepos 11 d., šeštadienį, mūsų mylimas arkivyskupas Lionginas aukojo ingreso šv. Mišias Kauno arkikatedroje bazilikoje ir taip iškilmingai pradėjo tarnystę Kauno arkivyskupijoje. Panevėžio vyskupija Jo Ekscelencija (iki bus išrinktas/paskirtas kitas vyskupas) rūpinsis likdamas jos Apaštaliniu administratoriumi.

 

Liepos 15 d., trečiadienį, Švč. M. Marijos atlaidus šventėme kartu su vysk. emeritu Jonu Kaunecku ir Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios choru. Po šv. Mišių parapijos namų salėje, parapijos jaunimo koordinatoriaus (ir, pasirodo, nuostabaus fotografo) Kęstučio Lapiniausko fotografijų parodos fone, parapijiečiai ir svečiai bendravo, dalijosi gardžia sriuba ir vaišėmis agapėje. Negalima nepaminėti nuostabių Sonatos keksiukų, skirtų pamaloninti dažnus mūsų svečius, Ramygalos choristus, ir taip užtikrinti tolimesnius mielų kaimynų vizitus...

 

Liepos 19 d., sekmadienį, jau šventėme kitus – Škaplierinės – atlaidus Rodų koplyčioje. 14 val. šv. Mišias aukojo kun. Saulius. Po šv. Mišių – tradiciška graži Naujarodžių bendruomenės suruošta šventė su dainomis, vaišėmis, kraštiečių prisiminimais. Nežinia kaip, bet Naujarodžių bendruomenė kiekvienais metais tradiciškai sugeba suderėti dėl gero oro, kad ir kokios prognozės bebūtų...

 

Liepos 28 d., antradienį, Vadaktėliuose iškilmingai ir triukšmingai prasidėjo Vadaktėlių, Krekenavos bei Upytės parapijų vaikų ir jaunimo piligriminis žygis „Bendrystės Dvasioje keliu“. Keturias dienas 17 žygio dalyvių (tiesa, visą maršrutą įveikė tik 14 ištvermingiausių) keliavo maršrutu Vadaktėliai–Naujamiestis–Upytė–Rodai–Krekenava–Vadaktėliai aplankydami šventoves, melsdamiesi šv. Mišiose, susipažindami su vietos gamtos, istorijos, kultūros paminklais, lankytinomis vietomis. Daugiau nei 60 km pėsčiomis leido išsamiau, o kai kada net naujai pažinti savo kraštą, atrasti ir sustiprinti draugystę. O piligriminio žygio vakarų maldų metu ieškoti ir atrasti Viešpačiui žodžiai atskleidė bei stiprino tikrą krikščionišką tarpusavio bendrystę.

 

< atgal į sąrašą

PAMALDŲ TVARKA

Šv. Mišios

Pirmadieniais – nėra

Šeštadieniais ir SEKMADIENIAIS – 12 val.

Kitomis dienomis pagal susitarimą ir galimybes.

Švč. Sakramento adoracija

Pirmą mėnesio penktadienį po vakarinių 18 val. šv. Mišių ir kasmėnesinių atlaidų metu

Kasmėnesiniai atlaidai
kiekvieno mėnesio 15-ą dieną

11.30 Rožinio malda
12.00 Šv. Mišios

Kaip užsakyti šv. Mišias?

Parapijos rekvizitai ir aukojimas