Bazilikos lankymas ir ekskursijos

2024-05-13 | Krekenavos parapija
IMG 1690

Bazilika atvira tik pamaldų metu: šeštadieniais, sekmadieniais šv. Mišios - 12 val., kitu metu pagal susitarimą. Kviečiame sekti parapijos socialinius tinklus ir naujienas bei dalyvauti pamaldose!

 
EKSKURSIJOS

Bažnyčia - sakrali erdvė, tad Krekenavos bazilikos lankymas be lydinčio asmens yra neleidžiamas dėl bažnyčios saugumo nuo profanacijos. Norėdami aplankyti šventovę ne pamaldų metu kviečiame iš anksto pranešti ir susitarti, kreipiantis į parapijos raštinę tel. +370 620 20989 arba el. paštu krekenavosbazilika@gmail.com. Ekskursijos auka su lydinčiu asmeniu - 30 eur. 

 

EDUKACINĖ PROGRAMA

Edukacinės programos metu susipažinsite su vargonais, zakristija, liturginiais indais ir drabužiais, kitomis bazilikos erdvėmis. Dėl grupių ekskursijų kreipkitės į parapijos raštinę tel. +370 620 20989 arba el. paštu krekenavosbazilika@gmail.com.. Edukacinės programos kaina - 50 eur.

 

APRANGA BAŽNYČIOJE

Primename, kad jūsų apranga – kad ir koks būtų metų laikas – turi rodyti jūsų PAGARBĄ sakralioje vietoje. Raginame nedevėti trumpų šortų, suknelių, sijonų. Taip pat kviečiame devėti marškinėlius pridengiančius pečius, dekoltė sritį. Ačiū už Jūsų supratingumą!

 

KLEBONO ŽODIS PILIGRIMAMS

Mieli piligrimai,

Džiaugiuosi galėdamas Jus pasveikinti apsilankiusius ar besiruošiančius aplankyti Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų Mažojoje Bazilikoje.

Nuo 2010 m. Krekenavos bažnyčia yra tapusi piligrimų kelio objektu. Esame pati jauniausia bazilika Lietuvoje. Popiežius Benediktas XVI Krekenavos bažnyčiai suteikė Mažosios Bazilikos titulą 2011 m. Mūsų bazilika pirmiausia yra maldos ir susitikimo su Dievo Sūnumi Jėzumi Kristumi ir jo Motina Marija vieta. Jėzaus ir Marijos veidai, į kuriuos galite pažvelgti apsilankę mūsų šventovėje, atrandami stebuklingajame paveiksle. Dėl šio paveikslo, jo senos istorijos bei garsumo dalyvaujant piligrimų maldų užtarime, Krekenavos bazilika tapo išskirtine Šiaurės Aukštaitijos šventove.

Linkiu kiekvienam čia apsilankiusiam patirti gerosios Dievo Motinos – Malonių Versmės meilę ir užtarimą. Motinos, kuri laikydama ant rankų kūdikėlį Jėzų, kviečia mus Jį priimti, Jo žodžio klausytis, Jo gyvenimo pavyzdžiu sekti. 

 

< atgal į sąrašą

PAMALDŲ TVARKA

Šv. Mišios

Pirmadieniais – nėra

Šeštadieniais ir SEKMADIENIAIS – 12 val.

Kitomis dienomis pagal susitarimą ir galimybes.

Švč. Sakramento adoracija

Pirmą mėnesio penktadienį po vakarinių 18 val. šv. Mišių ir kasmėnesinių atlaidų metu

Kasmėnesiniai atlaidai
kiekvieno mėnesio 15-ą dieną

11.30 Rožinio malda
12.00 Šv. Mišios

Kaip užsakyti šv. Mišias?

Parapijos rekvizitai ir aukojimas