Bendra informacija

ŽODIS PILIGRIMAMS

Mieli piligrimai,

Džiaugiuosi galėdamas Jus pasveikinti apsilankiusius ar besiruošiančius aplankyti Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų Mažojoje Bazilikoje.

Nuo 2010 m. Krekenavos bažnyčia yra tapusi piligrimų kelio objektu. Esame pati jauniausia bazilika Lietuvoje. Popiežius Benediktas XVI Krekenavos bažnyčiai suteikė Mažosios Bazilikos titulą 2011 m. Mūsų bazilika pirmiausia yra maldos ir susitikimo su Dievo Sūnumi Jėzumi Kristumi ir jo Motina Marija vieta. Jėzaus ir Marijos veidai, į kuriuos galite pažvelgti apsilankę mūsų šventovėje, atrandami stebuklingajame paveiksle. Dėl šio paveikslo, jo senos istorijos bei garsumo dalyvaujant piligrimų maldų užtarime, Krekenavos bazilika tapo išskirtine Šiaurės Aukštaitijos šventove.

Linkiu kiekvienam čia apsilankiusiam patirti gerosios Dievo Motinos – Malonių Versmės meilę ir užtarimą. Motinos, kuri laikydama ant rankų kūdikėlį Jėzų, kviečia mus Jį priimti, Jo žodžio klausytis, Jo gyvenimo pavyzdžiu sekti. 

Bazilikos rektorius kun. Gediminas Jankūnas  


BAZILIKOS LANKYMAS

Bazilika atvira tik pamaldų metu! Norėdami aplankyti šventovę kitu metu kviečiame iš anksto pranešti ir susitarti, kreipiantis į parapijos raštinę tel. +370 620 20989 arba el. paštu krekenavosbazilika@gmail.com. Dėl grupių ekskursijų kreipkitės į vargoninką Mantą Masioką tel. +370 625 30704

 


KAIP ATVYKTI

Krekenavos miestelis yra pusiaukelėje tarp Panevėžio ir Kėdainių.

Iš Panevėžio miesto apie 30 km. Galima pasiekti autobusu iš miesto stoties: panevezioautobusai.lt (Priemiestiniai tvarkaraščiai - Krekenavos, Linkaučių, Pociūnėlių, Žibartonių maršrutai)

Iš Kėdainių miesto apie 26 km. Galima pasiekti autobusu iš miesto stoties: kedbusas.lt (Priemiesčio maršrutai)

Važiuojant iš Vilniaus – pro Ramygalą arba Truskavą.

Važiuojant nuo Šiaulių – pro Šeduvą, Baisiogalą, Skėmius, Pociūnėlius arba Sidabravą, Vadaktus.

Nuo Naujamiesčio pusės – pro Vadaktėlius.

 


MIESTELIO ŽEMĖLAPIS

Krekenavos miestelis, kartu ir seniūnijos centras, nedidelis. Miestelyje gyvena apie 3 tūkst. gyventojų. Beveik visi lietuvių tautybės. Miestelyje yra bazilika, gimnazija, kultūros centras, ambulatorija, palaikomojo gydymo ir slaugos namai, vaistinė, keturios stambesnės parduotuvės, vaikų darželis, viešoji biblioteka, dvi verslo įmonės ir netoli miestelio įsikūręs Krekenavos agrofirmos padalinys, keletas ūkininkų, vienas stambesnis daržininkystės ūkis. Miestelis yra regioninio parko ribose.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

 

PAMALDŲ TVARKA

Šv. Mišios

Pirmadieniais – nėra

Šeštadieniais ir SEKMADIENIAIS – 12 val.

Kitomis dienomis pagal susitarimą ir galimybes.

Švč. Sakramento adoracija

Pirmą mėnesio penktadienį po vakarinių 18 val. šv. Mišių ir kasmėnesinių atlaidų metu

Kasmėnesiniai atlaidai
kiekvieno mėnesio 15-ą dieną

11.30 Rožinio malda
12.00 Šv. Mišios

Kaip užsakyti šv. Mišias?

Parapijos rekvizitai ir aukojimas