Dėl Bazilikos remonto darbų

2020-12-03 |
IMG 8224 15

Pastarosiomis savaitėmis, ne vienas su nerimu stebite prie mūsų bazilikos (ne)vykstančius remonto darbus. Daugelį, įskaitant ir mane, glumina ir liūdina tai, kad vis dar nepabaigti šiaurinio bokšto ir dalies stogo skardinimo darbai. Šioje situacijoje, mes kaip parapija, ir šį projektą įgyvendinantis mūsų įsteigtas VšĮ „Krekenavos piligrimų centras“ tampame generalinio rangovo UAB „Statybų kodas“, su kuriuo pasirašyta rangos darbų sutartis, ir jo persamdytų subrangovų vidinių nesusikalbėjimų ir kitų problemų, aukomis.

UAB „Statybų kodui“ nepavykus susitarti su iki tol pastolius nuomavusia firma, pastarieji išsiardė bokšto ir skardinimo darbų pabaigimui reikalingus pastolius, ir privertė rangovą pasisamdyti naują firmą, kuri šiuo metu naujai stato pastolius, kad skardinimo darbai būtų sėkmingai užbaigti.

Visų šalių atsakingiems asmenims yra puikiai žinomi ir kiti iššūkiai bei problemos, susijusios su šio projekto rangos darbų įgyvendinimu ir jų atlikimu pagal sutartyje nurodytą terminą. Akivaizdu, kad terminai buvo, yra ir privalės būti pratęsti, generaliniam rangovui už tai prisiimant visą sutartyje numatytą atsakomybę.

Savo ruožtu, noriu pabrėžti, kad už šio projekto vykdymą atsakingam VšĮ „Krekenavos piligrimų centrui“ ir jam administruoti padedančiai UAB „Teisai“, taipogi techninę priežiūrą atliekančiai įmonei, Centrinė Projektų Vertinimo Agentūra (CPVA) ir parapija priekaištų neturi, visa atsakomybė už vėlavimą ir susidarusią situaciją tenka generaliniam rangovui ir jo persamdytiems subrangovams.

Nepaisant esamos situacijos, kviečiu visus apsišarvuoti kantrybe ir malda palydėti šio projekto galutinio įgyvendinimo darbus. Dėkoju visiems už maldas, aukas ir kitokią paramą, kuri leidžia mums organizuoti bei įgyvendinti ir tuos darbus, kurie į šiam projektui gautų europinių lėšų apimtį nepatenka, bet yra nemažiau reikalingi, kad atkurtume tinkamą erdvę maldai bei tikinčiųjų, piligrimų ir kitų lankytojų priėmimui. Planuojame, kad šv. Kalėdų Piemenėlių Mišias, gruodžio 24 d. 20 val., galėsime, kaip ir pernai, švęsti dar nepilnai įrengtoje bazilikos erdvėje. Viliuosi, kad Kristaus Prisikėlimo šventėms – Velykoms susirinksime į jau pilnai prikeltą baziliką.

Parapijos Ekonominės tarybos vardu,
Kun. Gediminas Jankūnas
Klebonas/rektorius

< atgal į sąrašą

PAMALDŲ TVARKA

Šv. Mišios

Pirmadieniais – nėra

Šeštadieniais ir SEKMADIENIAIS – 12 val.

Kitomis dienomis pagal susitarimą ir galimybes.

Švč. Sakramento adoracija

Pirmą mėnesio penktadienį po vakarinių 18 val. šv. Mišių ir kasmėnesinių atlaidų metu

Kasmėnesiniai atlaidai
kiekvieno mėnesio 15-ą dieną

11.30 Rožinio malda
12.00 Šv. Mišios

Kaip užsakyti šv. Mišias?

Parapijos rekvizitai ir aukojimas