Balandžio mėnuo Krekenavos parapijoje

2018-05-09 | Sonata Česevičienė
2018balandis 01

Velykų sekmadienio varpai balandžio 1-osios rytą skelbė tikrai ne melagingą žinią! Kristaus prisikėlimo žinią tąryt klebonas kun. Gediminas skelbė visų trijų parapijų šventovėse. Iškilminga Velykų procesija Krekenavos bazilikos viduje, gaudžiantys vargonai ir velykinės giesmės kėlė nenumaldomą džiugesį ir tuo pačiu kažkokį keistą vidinį nerimą, kad žinodamas Prisikėlimo prasmę jau nebegali būti toks pat, koks buvai vakar, kad tavo gyvenimas turi pasikeisti. Juk Prisikėlimas įpareigoja, jeigu bent kiek stengiesi suvokti jo prasmę...

Pirmoji balandžio savaitė buvo pažymėta Švč. Sakramento adoracija bazilikoje, šv. Mišiomis su vaikais ir jaunimu, o sekantis sekmadienis atnešė Atvelykio, Dievo gailestingumo, šventę. Ši iškilmė itin laukiama mažųjų parapijiečių, kadangi po šv. Mišių jų laukė šventinės linksmybės, žaidimai, margučių marginimas ir vaišės. Vaikams teko sudalyvauti ir orientaciniame iššūkyje, kuomet susiskirstę komandomis pagal pateiktas nuorodas visoje teritorijoje aplink baziliką ieškojo velykinių kiaušinių.

Balandžio 11-ąją šv. Mišios buvo aukojamos Krekenavos slaugos ligoninėje, o po poros dienų parapijos jaunimo atstovai kartu su religinio ugdymo vadove Svajone Lapiniauskiene dalyvavo Kauno arkivyskupijos organizuotame forume „Jaunimas, tikėjimas, pašaukimas. Sinodas 2018“ Kaune. Šiame renginyje patirti įspūdžiai, išgirsti liudijimai ir pasidalintos patirtys padėjo suvokti, kokioje vietoje esame mes savo parapijoje, lyginant su kitų parapijų padėtimi. Džiugu išgirsti ir suprasti, kad esame teisingame kelyje.

Balandžio 13-oji diena buvo ypatinga mūsų parapijoje. Tądien uždaroji akcinė bendrovė „Scandagra“ ir jos regiono vadybininkai Algimantas ir Zita Vasiliauskai sukvietė Krekenavos ir aplinkinių vietovių ūkininkus į regioninį seminarą didžiojoje parapijos salėje. Toks susitikimas jau turi gana ilgą tradiciją, šv. Mišias klebonas kun. Gediminas už krašto ūkininkus, jų šeimas, verslo partnerius ir naująjį šių metų derlių aukojo jau šeštus metus iš eilės. Tąkart turėjome ir ypatingą svečią – lenktynininką Benediktą Vanagą, kuris visoje šalyje vykdo Vyčio projektą, t. y. dovanoja istorinę Lietuvos vėliavą ir kalba apie mumyse visuose esantį Vyčio geną, kuris mus veda į pergales ir skatina nepasiduoti. Šv. Mišiose ši vėliava buvo garbingai atnešta atnašų metu paties Vyčio ambasadoriaus ir perduota klebonui kun. Gediminui. Po šv. Mišių visi susirinkę prie naujojo parapijos alpinariumo iškilmingai, giedodami Tautišką giesmę, pakėlėme Vyčio vėliavą plazdėti ir skelbti lietuvybės žinią. Ūkininkai ir jų partneriai parapijos namuose buvo pavaišinti Audronės ir Albino Kisielių paruoštais pietumis, o vėliau visų laukė jau tradiciškas, trečius metus iš eilės organizuojamas aukcionas. Jam azarto suteikė aukciono vedėja, Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė, kuri labai greitai išjudino vakaro svečius. Aukcione buvo galima įsigyti trąšų savo ūkiui, pasiplaukiojimą baidarėmis Nevėžiu, vasarinių gėlių kompozicijas, stalo žaidimų, meniškų medžio darbų, tortų puošybos pamokėlę ir netgi pietus pas Krekenavos kleboną. Ūkininkai buvo labai azartiški varžydamiesi, o aukcione surinktos lėšos buvo skirtos naujoms kėdėms parapijos didžiojoje salėje pirkti. Dėkingi esame UAB „Scandagros“ atstovams Zitai ir Algimantui už neišsenkantį entuziazmą ir tikėjimą gerais darbais. Linksmybės tęsėsi kartu su Upytės tradicinio muzikavimo ansambliu „Vešeta“, buvo dainų ir šokių. Ši diena buvo proga ne tik praturtinti savo žinias apie modernius ūkininkavimo būdus, naujausias technologijas, padaryti gerą darbą savo parapijai, bet ir šansas prieš didžiuosius metų darbus pailsėti, pasilinksminti ir drauge pabūti su tais, kuriuos vienija meilė gimtajai žemei ir sunkus žemdirbio darbas.

Kasmėnesiniai Švč. M. Marijos atlaidai balandžio mėnesį išpuolė sekmadienį, o bazilika ūžė nuo tądien Krekenavoje vykusios Panevėžio vyskupijos Marijos legiono ACIES šventės dalyvių gausos. Vyskupas emeritas Jonas Kauneckas savo homilijoje apie legiono narius tądien kalbėjo kaip apie karius, kurie savo malda atsispiria šio pasaulio vilionėms ir skelbia Viešpaties žinią visiems aplinkui. Po šv. Mišių šventės dalyviai rinkosi į parapijos namų salę, kur jų laukė kupiškiečių moterų vokalinio ansamblio koncertas ir agapė.

Balandžio 20 d., penktadienį, po šv. Mišių su vaikais ir jaunimu, parapijos namuose laukė „Žolynėlio“ narių pavasario gimtadienių šventė. Tokios progos įprastai yra švenčiamos pasirenkant ypatingą temą. Tąkart šventė visus nukėlė į Prancūziją, o vakaro veiklos buvo glaudžiai susijusios su tos šalies papročiais, kultūra ir istorija. Kažin, ar šventiniame meniu buvo pateikta varlių kojelių?

Paskutinį mėnesio sekmadienį parapijos vaikai, besiruošiantys Pirmosios Komunijos sakramentui, ir jų mamytės turėjo unikalų edukacinį užsiėmimą – rožinio vėrimą. Išsiaiškinę rožinio karoliukų prasmę, turėdami vaizdines priemones ir daugybę įvairiaspalvių karoliukų visi galėjo pasigaminti sau rožinį, kuris iš karto ir buvo pasitelktas kalbant maldas Švč. Mergelei Marijai. Ši veikla buvo tarsi simbolinis perėjimas iš balandžio į gegužę, mėnesį, kuris ypatingai yra pavestas Marijai, jai skiriant kasdienes gegužines pamaldas bazilikoje.

Nuotraukų autorius – Kęstutis Lapiniauskas.

< atgal į sąrašą

PAMALDŲ TVARKA

Šv. Mišios

Pirmadieniais – nėra

Šeštadieniais ir SEKMADIENIAIS – 12 val.

Kitomis dienomis pagal susitarimą ir galimybes.

Švč. Sakramento adoracija

Pirmą mėnesio penktadienį po vakarinių 18 val. šv. Mišių ir kasmėnesinių atlaidų metu

Kasmėnesiniai atlaidai
kiekvieno mėnesio 15-ą dieną

11.30 Rožinio malda
12.00 Šv. Mišios

Kaip užsakyti šv. Mišias?

Parapijos rekvizitai ir aukojimas