Vėjo neštas, bet nenuneštas Šv. Antanas

2020-06-14 |
IMG 9820 12

Birželio 14 dieną, sekmadienį, mūsų parapijoje vyko neeiliniai atlaidai: šventėme Devintines (Švč. Jėzaus Kūno ir Kraujo iškilmę), Šv. Antano Paduviečio atlaidus ir vaikų Pirmosios Šv. Komunijos šventę! Tris dienas ruošėme bazilikos aikštę šioms progoms, nes buvome numatę Eucharistiją švęsti bet kokiomis oro sąlygomis.

IMG 9669 3

Nuo pat ryto prie bazilikos tvoros rikiavosi atlaidų prekeiviai, į palapinę rinkosi piligrimai, o galiausiai visą lauko “bažnyčią” užpildė vaikai, kurie tą dieną rengėsi prmajam susitikimui su Jėzumi, ir jų tėveliai. Šv. Mišias bazilikos aikštėje aukojo brolis vyskupas Linas OFM, geriau žinomas kaip Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas.

IMG 9989 1

Eucharistijos šventimas šiandien buvo tikras iššūkis! Siaučiant dideliam vėjui linko prie žemės lauko pavėsinės, siūbavo laikinosios konstrukcijos, reikėjo viską ir visur laikyti, kad nepakiltų į orą! Bet joks vėjas nesutrukdė nei Eucharistijos šventimui, nei po jos vykusiam Krekenavos kultūros centro kaimiškos muzikos kapelos koncertui.

Mortos grupelės moterys vaišino visus šildančiu braškių kompotu, parapijos jaunimas paruošė arbatos ir kavos su saldumynais, tuo pačiu rinkdamas aukas Žolinės stovyklai, o Upytės zakristijonas Tomas kartu su Upytės “Vešetos” ansambliečiu Jonu išvirė sočiosios košės puodą visiems praalkusiems.

IMG 9982 23

Prieglobstį Vilties salėje savo susirinkimui rado pasauliečiai tretininkai. Žodžiu, veiksmo ir šurmulio netrūko nei lauke, nei viduj! Dėkojame broliui vyskupui Linui, bazilikos chorui ir jo vadovui Mantui, garso operatoriui, parapijos vaikams ir jaunimui, Mortos grupelės moterims, Radviliškių kaimo kepyklai už Antano duonutę, Aldonai už Antaninių tortą, Tomui ir jo pagalbininkui Jonui , ūkvedžiui Gediminui, zakristijonui Algirdui ir visiems ministrantams! Repeticija Didiesiems Žolinės atlaidams pavyko! Sveikiname net trisdešimt mūsų parapijos vaikų, šiandien pirmą kartą priėmusių Jėzų į savo širdį!

IMG 9941 20

IMG 9820 12

IMG 9886 19

 

 

< atgal į sąrašą

VISOS PAMALDOS vyksta BAZILIKOJE

ŠV. MIŠIOS
Sekmadieniais – 12 val.
Šeštadieniais – 12 val.
Kitomis savaitės dienomis – sutartu laiku.

Atlaidų 15-ą mėnesio dieną:
Šv. Mišios – 12 val.

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA
Atlaidų 15-ą mėn. dieną 10–12 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Pusvalandis iki šv. Mišių

Norintys atlikti išpažintį kitu metu ar pageidaujantys dvasinio pokalbio su kunigu, kviečiami registruotis parapijos raštinėje.