Mama, tėtis ir vaikai – Europos piliečių iniciatyva santuokai ir šeimai apsaugoti

2016-11-05 |
mama tetis vaikai

Šiuo metu renkami parašai, kad Europos Sąjungos teisėje būtų aiškiai apibrėžti žodžiai „šeima“ ir „santuoka“. Kviečiame Jus parašu patvirtinti savo pritarimą, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga, o šeima yra pagrįsta santuoka ir (arba) giminyste. Pasirašyti galima tiek ant popieriaus lapų, tiek internetu. Norint pasirašyti Jums reikės nurodyti savo vardą, pavardę, asmens kodą. Parašai Lietuvoje renkami iki gruodžio 9 d., tad kviečiame paskubėti. 

Europos Sąjungos teisėje yra nuostata, kad surinkus ne mažiau nei 1 mln. parašų iš bent 7 ES valstybių galima paraginti Europos Komisiją siūlyti teisės aktus. Tai vadinama Europos piliečių iniciatyva. 2015 m. gruodžio 11 d. buvo užregistruota Europos piliečių iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“. Siekiama, kad ES teisėje būtų aiškiai apibrėžtos santuokos ir šeimos sąvokos: santuoka yra vyro ir moters sąjunga, o šeima yra pagrįsta santuoka ir (arba) giminyste. Vieniša mama ar vienišas tėtis bei jų vaikai būtų laikomi šeima, tačiau šeima nebūtų laikomos vienalytės partnerystės.

Toks termino „šeima“ vartojimas galiotų tik ES kompetencijai priklausančiuose teisės aktuose (t. y. bendruose visai ES teisės aktuose), o šalys narės savo nacionalinėje teisėje galėtų įtvirtinti ar palikti galiojančius kitokius šeimos apibrėžimus. Ši iniciatyva siekia, kad prigimtinė šeimos samprata būtų įtvirtinta kaip minimalus bendras ES vardiklis ir kad jokia ES šalis nebūtų verčiama priimti kitokios šeimos sampratos.

Iniciatyva kyla iš pasaulietinių organizacijų, tačiau ją palaiko Katalikų Bažnyčia Europoje. Strategiškai yra svarbu, kad europinė iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“ pavyktų. Net jei Europos Komisija neatsižvelgtų į iniciatyvą ir atsisakytų įtvirtinti prigimtinę šeimos sampratą ES teisės aktuose, jai būtų duotas aiškus signalas, kad ji negali primesti valstybės narėms „progresyvios“ šeimos sampratos. Ir atvirkščiai, jei parašų nepavyktų surinkti, Europos Komisijai tai būtų ženklas, kad ES piliečiai yra abejingi šeimos sampratos pokyčiams.

Iniciatyvą įregistravo Vengrijos, Slovakijos, Švedijos, Lenkijos, Prancūzijos, Kroatijos ir Portugalijos atstovai. Tarp iniciatorių yra milijonines demonstracijas už šeimą Prancūzijoje surengęs judėjimas „La Manif Pour Tous“. Spalio 13 d. iniciatyvos organizatoriai paskelbė, kad jau yra surinkta daugiau nei pusė parašų pagal būtinas minimalias nacionalines kvotas. Lenkija, Graikija, Slovakija ir Suomija jau pasiekė šalies kvotą ir netgi ją viršijo.

Lietuvos kvota – 8250 parašų. Jei Lietuva nepasieks minimalaus jai skirtos kvotos parašų skaičiaus, visi surinkti šalies parašai nebus užskaityti. Lietuvoje parašai baigiami rinkti 2016 m. gruodžio 9 d. Labai svarbu mobilizuoti Lietuvos piliečius palaikyti šią iniciatyvą.

Ši piliečių iniciatyva yra puiki proga didinti mūsų tikinčiųjų krikščionišką ir pilietinį sąmoningumą bei aktyvumą.

Daugiau apie iniciatyvą: http://www.mumdadandkids.eu/lt

< atgal į sąrašą

Pamaldų tvarka

ŠV. MIŠIOS

Vykstant bazilikos remonto darbams visos pamaldos vyksta parapijos namuose

Sekmadieniais- 12 val.
Šeštadieniais- 12 val.
Kitomis savaitės dienomis- sutartu laiku.

Atlaidų 15-ą mėn. dieną:

Šv. Mišios – 12 val.

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA

Atlaidų 15-ą mėn. dieną 10–12 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Išpažinčių klausoma pusvalandį iki šv. Mišių.
Norintys atlikti išpažintį kitu metu ar pageidaujantys dvasinio pokalbio su kunigu, kviečiami regsitruotis parapijos raštinėje.