Birželio mėnuo Krekenavos parapijoje

2020-08-09 | Sonata Česevičienė
IMG 0061 3

Švenčiausiajai Jėzaus širdžiai skirtas birželis parapijoje buvo atgimimo mėnuo. Atslūgus susirgimų koronavirusu bangai ir vyriausybei nutraukus karantiną, į maldus namus sugrįžo maldininkai, ėmėme drąsiau vieni su kitais bendrauti. 

Birželio 7 dieną, pirmąjį mėnesio sekmadienį, visose trijose parapijose klebonas Gediminas kartu su parapijiečiais meldėsi už gyvus ir mirusius tėvus. Šv. Mišias vis dar transliavome gyvai parapijos internetinėje svetainėje  ir Facebook paskyroje, suteikdami galimybę Eucharistiją švęsti visiems, negalintiems to padaryti fizinėje vietoje. Užplūdus internetinę erdvę sekmadieninėms ir ne tik šv. Mišioms sulaukta buvo ir “internautų”’pasipiktinimo dėl tokių transliacijų antplūdžio ir abejonių, ar tokia maldos praktika yra vertinga tiek pat, kiek gyva Eucharistija. Mes gi pastebėjome, kad tokios transliacijos karantinui pasibaigus mūsų parapijon sukvietė nemažai nematytų veidų. Tad džiaugiamės, kad laikinas “užsidarymas” internetinėje erdvėje dėka klebono Gedimino homilijų ir parapijinės kultūros regimos sekmadienio šv. Mišiose “atvėrė” naujai mūsų parapiją visos Lietuvos ir ne tik tikintiesiems. 

Birželio 14 dieną, sekmadienį, mūsų parapijoje vyko neeiliniai atlaidai: šventėme Devintines (Švč. Jėzaus Kūno ir Kraujo iškilmę), Šv. Antano Paduviečio atlaidus ir vaikų Pirmosios Šv. Komunijos šventę! Tris dienas ruošėme bazilikos aikštę šioms progoms, nes buvome numatę Eucharistiją švęsti bet kokiomis oro sąlygomis. Nuo pat ryto prie bazilikos tvoros rikiavosi atlaidų prekeiviai, į palapinę rinkosi piligrimai, o galiausiai visą lauko “bažnyčią” užpildė vaikai, kurie tą dieną rengėsi pirmajam susitikimui su Jėzumi, ir jų tėveliai. Šv.Mišias bazilikos aikštėje aukojo brolis Linas OFM, geriau žinomas kaip Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. Eucharistijos šventimas tądien buvo tikras iššūkis! Siaučiant dideliam vėjui linko prie žemės lauko pavėsinės, siūbavo laikinosios konstrukcijos, reikėjo viską ir visur laikyti, kad nepakiltų į orą! Bet joks vėjas nesutrukdė nei Eucharistijos šventimui, nei po jos vykusiam Krekenavos kultūros centro kaimiškos muzikos kapelos koncertui. Mortos grupelės moterys vaišino visus šildančiu braškių kompotu, parapijos jaunimas paruošė arbatos ir kavos su saldumynais, tuo pačiu rinkdamas aukas Žolinės stovyklai, o Upytės zakristijonas Tomas kartu su Upytės “Vešetos” ansambliečiu Jonu išvirė sočiosios košės puodą visiems praalkusiems. Prieglobstį Vilties salėje rado savo susirinkimui pasauliečiai tretininkai. Žodžiu,  veiksmo ir šurmulio netrūko nei lauke, nei viduj! Dėkojame broliui vyskupui Linui, bazilikos chorui ir jo vadovui Mantui, garso operatoriui, parapijos vaikams ir jaunimui, Mortos grupelės moterims, Aldonai už Antaninių tortą, Tomui ir jos pagalbininkui Jonui , ūkvedžiui Gediminui, zakristijonui Algirdui ir visiems ministrantams! Repeticija Didiesiems Žolinės atlaidams pavyko! Sveikiname net trisdešimt mūsų parapijos vaikų, šiandien pirmą kartą priėmusių Jėzų į savo širdį!

IMG 9941 20

IMG 9634 2

IMG 9841 14

Karantiną parapijoje kasmėnesiniuose atlaiduose birželio 15 dieną šv. Mišiomis “užbaigė” Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Tai buvo labai simboliška, nes kovo mėnesį vyskupo apsilankymas atlaiduose žymėjo karantino pradžią.

Birželio 16 dieną parapijos namuose rinkosi ekonominės ir pastoracinės tarybų nariai į posėdį, kuriame buvo aptarti bazilikos remonto darbai, inta ruoštis Didiesiems Žolinės atlaidams, supažindinta su presbiterijos įrengimo projektu. Ne tik rūpesčiais ir darbais buvo pasidalinta, bet ir vaišėmis, kadangi ilgai trukęs karantinas buvo sutrukdęs pažymėti svarbias asmenines šventes tarybos nariams. 

Birželio 17-ąją įvyko vaikų, priėmusių Pirmosios Komunijos sakramentą, ir parapijos vaikų ir jaunimo piligriminis žygis. Kelionę pradėję Vadaktėlių bažnyčioje Eucharistijos šventimu, per laukus, miško keliukais ir takais, aguonomis žydinčiomis pievom ir pakrantėmis, su šypsenom bei saulės paliestais veidais žygeiviai pasiekė Rodų koplyčią. Džiaugiamės ir tikimės, jog tai buvo tik dar vienas mažas žingsnis jų, o tuo pačiu ir mūsų visų tikėjimo kelionėje.

IMG 0117 9

Birželio 20 dieną  parapijos namuose pradėjo veikti savaitgalinis GARAŽO IŠPARDAVIMAS ir jaunimo kavinė ATEIK! Atvykusiųjų ir parapijiečių laukė įdomūs pirkiniai, skani kava, kepiniai, ledai ir gera nuotaika! Suaukotos lėšos buvo skirtos bazilikos remontui, o jaunimas rinko paramą Didžiųjų Žolinės atlaidų stovyklai. Šios dvi akcijos buvo tikrai sėkmingos, o svarbiausia suteikė progą mūsų parapiją pažinti visiems, šiais metais itin aktyviai Lietuvoje keliaujantiems tautiečiams!

104471364 2678634649052107 628635453499498545 n

104892978 2678634732385432 4570273190308090148 n

 "Nebijokite būti kaip nevisi, o būti Viešpaties vieninteliai, nepakartojami ir brangiausi, nes kryžius parodo kaip Jis mus myli." Birželio 21 dieną mūsų parapijoje buvo vaikų laiminimo sekmadienis. Šv. Mišių metų įvyko Pirmosios Komunijos sakramentą priėmusių vaikų įrašymas į rožinio kalbėtojų ir škaplieriaus nešiotojų draugijas. Vėliau vilties salėje vaikų laukė siurprizas- saldžios vaišės!

IMG 0480 10

IMG 0467 9

Joninių dieną jau tradiciškai Krekenavos Bazilikos choras giedojo Pociūnėlių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios tituliniuose atlaiduose. Tuo pačiu choristai nepamiršo psveikinti savojo Jono ir Janinos!

105571087 2682088552040050 4149393190649487963 n

Mėnesio pabaigą žymėjo nauji vyskupų paskyrimai, tad klebonas Gediminas kartu su parapijos personalu rado laiko pasveikinti naująjį Kauno arkivyskupą metropolitą J.E. Kęstutį Kėvalą, sudalyvauti naujojo Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus ingrese, taip pat sveikino šventimuose naująjį kunigą Normundą Figuriną. 

Džiugu, kad birželis leido pajusti Švenčiausios Jėzaus širdies Gailestingumą ir Malones! 

IMG 0076 1024x683Nuotrauka Daivos Čepėnienės
< atgal į sąrašą

VISOS PAMALDOS vyksta BAZILIKOJE

ŠV. MIŠIOS
Sekmadieniais – 12 val.
Šeštadieniais – 12 val.
Kitomis savaitės dienomis – sutartu laiku.

Atlaidų 15-ą mėnesio dieną:
Šv. Mišios – 12 val.

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA
Atlaidų 15-ą mėn. dieną 10–12 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Pusvalandis iki šv. Mišių

Norintys atlikti išpažintį kitu metu ar pageidaujantys dvasinio pokalbio su kunigu, kviečiami registruotis parapijos raštinėje.