Folkloras sujungė tris kartas

2014-04-28 | Irma Pažemeckienė, Krekenavos bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
folkloro šventė „Mes į kryžkelę išėjom“

Dešimtus savarankiško gyvavimo metus skaičiuojantis Krekenavos kultūros centras šią sukaktį nutarė paminėti sukviesdamas visus savo kolektyvus į tradicinę folkloro šventę „Mes į kryžkelę išėjom“, vykusią 2014 m. balandžio 25 d.

festiv2

Fotografavo Ramūnas Puriuškis

Kryžkelėje susitinka visos kartos. Tąkart ypatinga pagarba ir dėmesys vyriausiems – Krekenavos kultūros centro folkloro ansambliui „Lokauša“ (vadovė L. Vilienė), skaičiuojantiems 30-tus veiklos metus. Į šventę save parodyti ir kitų pažiūrėti susibėgo jaunosios šiuolaikinių šokių šokėjos krekenavietės iš „Boružėlės“, „Padaužų“ ir „Gremik“ grupių (vadovė R. Šantarienė), linijinių šokių „Elegancija“ šokėjos, Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ (vadovė M. Vaitkevičienė), moterų vokalinis ansamblis „Gija“ (vad. S. Pažemeckaitė). Iš Naujarodžių atvyko folklorinis ansamblis „Želupė“ (vad. S. Glemžienė) ir orkestras „Naujarodžių varis“ (vad. S. Buitvydas), iš Žibartonių – Kapela „Liaudė“ (vad. G. Vorienė), mėgėjų teatras „Fantazija“ (vad. A. Paškevičienė).

Šventė prasidėjo fotografijų parodos „Atspindžiai “ pristatymu. Nuotraukose – Krekenavos kultūros centro kolektyvų 10-ies metų istorija, akimirkos, sustabdytos repeticijose, renginiuose, kelionėse.

festiv4

Fotografavo Ramūnas Puriuškis

Po nuotaikingo visų kolektyvų prisistatymo, sveikinimų ir direktorės Mirandos Vaitkevičienės padėkos žodžių ir dovanų kolektyvams, šventė persikėlė į didžiąją salę, kur garbingą vietą scenoje užėmė 30-metį švenčiantis Krekenavos kultūros centro folklorinis ansamblis „Lokauša“. Vyriausiai dainininkei P. Pranaitienei – 98-eri. Jos dainai, įtrauktai į ansamblio repertuarą, – 200 metų. Sveikinimų netruko ir kitoms garbaus amžiaus ansamblietėms. Kolektyvo vadovė Lina Vilienė savo močiutėms atvežė dovaną iš Panevėžio – kito savo kolektyvo, ansamblio „Raskila“, koncertą. „Mes mokėmės iš jūsų, – sakė Lina – esam jūsų mokiniai“. Panevėžio miesto folklorinis ansamblis „Raskila“ 2013 m. etnokultūros specialistų buvo įvardytas kaip geriausias šį žanrą puoselėjančių Lietuvos miestų kolektyvas ir apdovanotas „Aukso paukšte“, o kolektyvui vadovaujanti etnomuzikologė, etnologijos magistrė Lina Vilienė pripažinta  geriausia vadove.

festiv4

Fotografavo Ramūnas Puriuškis

„Raskilos“ koncertas – tai buvimas kartu, tai senosios aukštaitiškos tradicijos, pasakojimai, dainos, šokiai, muzika  ir rateliai. Tarp „Raskilos“ dalyvių yra šeimos su vaikais ir net kūdikiais. Sau tikslu pasirinkę lietuvybės puoselėjimą, šeimos vertybes, bendruomeniškumą, raskiliečiai tomis nuotaikomis užkrėtė visus. Atsidėkodama už įspūdingą koncertą kultūros centro direktorė M. Vaitkevičienė įteikė kolektyvo vadovei dar vieną paukštę – „sidabrinę paukštę iš Krekenavos“.

Trijų kartų folkloro festivalį užbaigė  Panevėžio miesto „Aukštaičių kultūros draugijos“ pristatomas aukštaitiškos kultūros kulinarinio paveldo ragavimas. Puikūs skoniai, puiki nuotaika tarp bendraminčių, kolegų, kaimynų.

< atgal į sąrašą

Karantino metu šv. Mišių transliaciją galite stebėti Krekenavos bazikos Facebook puslapyje

ŠV. MIŠIOS
Sekmadieniais – 12 val.
Šeštadieniais – 12 val.
Trečiadieniais – 18 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Iš anksto susisiekus telefonu

Intencijas šv. Mišioms galite ir toliau užprašyti skambinant telefonu 8 620 2098 arba rašant elektroniniu paštu

Parapijos rekvizitus rasite čia >